YiYa vesetámogató teakeverék – gyógynövények a vese- és húgyhólyag egészségéért!
A teakeverék komponensei hozzájárulnak a felfázás tüneteinek enyhítéséhez és megelőzéséhez, kíméletes támogatóik a vesemunkának.¹
A vese támogatása leginkább tea formájában tud célorientálttá és hatékonnyá válni, ezért is döntöttünk a Vesetámogató teakeverék megalkotása mellett. A teakeverék 4 gyógynövény kompozíciója, melynek fő összetevője a fekete áfonya hajtása. Nem egy „egyszerű vizelethajtó” mechanizmussal bíró teát állítottunk össze: célunk az volt, hogy a fertőtlenítő hatás mellett (amit a fekete áfonya arbutintartalma biztosít), a vese számára antioxidánsokat is biztosítsunk az általános szöveti regenerációhoz, továbbá a húgysavszint harmonikus beállításához.
Remekül kombinálható a D-Mannóz, Probio FEM élőflóra, Fekete áfonya, Fűrészpálma, Piros ribizli velő termékeinkkel. Felváltva is fogyasztható a Héjakút teakeverékkel.



Milyen esetekben alkalmazhatjuk a Vesetámogató teakeveréket?
- Vese- és húgyhólyag általános támogatásában¹
- Makacs, visszatérő felfázás kiegészítő kezelésében¹
- Prosztata bántalmakban, éjszakai gyakori vizelési inger esetén¹
- Vesehomok, vesekőképződés megelőzésében¹
- Magas húgysavszint, köszvény kiegészítő kezelésében¹
Adagolás: 1-3 bögre akut felfázásos panasz fennállásakor. Általános prevenció, vesetámogatás esetén délután 4-5 óra körül fogyasztva, napi 1 bögre 2 hónapon keresztül, majd 2 hónap szünet.
Elkészítés: 1 teáskanálnyi teakeveréket 3 dl vízzel leforrázunk, majd 10 perc áztatási idő után leszűrjük. Ízesíthetjük friss citromlével. Felfázás esetén hatását fokozhatjuk, ha egy csipetnyi szódabikarbónát keverünk a felforralt vízbe.
*Várandósság, szoptatás esetén nem javasoljuk a teakeverék fogyasztását, gyógyszeralkalmazás esetén konzultáljon kezelőorvosával, természetgyógyászával!*
A YiYánál fontosnak tartjuk az ősi tapasztalati tudás ápolását, ezért széles körben fejlesztünk gyógynövény formulákat, használunk szinergiára épülő kivonatokat, bogyós gyümölcsvelőket, amelyek még hatékonyabbá teszik a vitaminok, ásványi anyagok és általában az egész termékpaletta működését. Küldetésünknek tartjuk a magyar népi gyógyászat növényeinek népszerűsítését, legyen szó a bodzáról, a galagonyáról, a gyermekláncfűről, vagy az elfeledett nagy bojtorjánról.
A teázás motívuma mindig is körbefonta a magyar népi gyógyászat megoldási rendszereit. A tea forrázat készítése, mint vizes kivonatolás a gyógynövények legősibb felhasználási módozata, amelyből a modern ember is profitálhat. A teázás rítusának visszaemelésével egy kis lelassulást csempészhetünk a mindennapokba, és a természetet is közelebb hozhatjuk otthonunkba. Ezért is tartottuk fontos lépésnek, hogy többféle gyógynövényteával is kiegészítsük palettánkat.
A teakeverékek a Héjakút és a YiYa közös szakmai együttműködésének keretében készültek.
Pár szóban a veséről¹

A vese egy páros szervünk, melynek fő feladatköre a vízterek állandóságának fenntartása, elektrolitok regulációja, a vérben található salakanyagok eltávolítása, kiszűrése. Részt vesz a hormonok előállításában, D-vitamin aktivizációjában (csontanyagcsere), vérképzésben, vérnyomás szabályozásában stb.
Tünetek, jelek, amely a vese támogatására hívják fel a figyelmet:
- hideg végtagok,
- hajhullás, száraz bőr,
- hallászavarok,
- ödémásodás, nyirokrendszeri problémák,
- szem alatti duzzanat,
- gerincbántalmak, ízületi fájdalmak,
- magas vérnyomás (májorientált kérdés is),
- magasabb húgysavszint,
- kreatinin-, karbamidszintek kiegyensúlyozatlansága,
- vizelet minőségének megváltozása.
Mivel támogathatjuk veséinket?
1. Minőségi, elektrolitokban gazdag folyadékbevitellel
Nemcsak a direkt víz, hanem a valódi élelmiszerek fogyasztásával is hozzájárulunk a hidratációnkhoz (zöldségek, saláták, gyümölcsök, levesek, főzelékek, otthon készített egytálételek, főtt ételek stb). Például egy keksz, egy rántott húsos szendvics nem tartalmaz minőségi, strukturált folyadékot, ezért sejtszinten vizet, elektrolitokat von el a szervezet a megemésztéséhez, azaz dehidratál. A napi mennyiség örök dilemma, az általánosan elfogadott mennyiség az 1,5-2 l, nem érdemes túlzásokba esni, hiszen a nagy mennyiségű vízfogyasztás a visszájára is fordulhat. Lényeges momentum, hogy figyelni kell a szervezetünk jelzéseire, hiszen az igényünk naponta változhat.
2. K-vitamin, kálium
A K-vitamin alacsony szintje növeli a vesehomok és vesekő kialakulásának esélyét (kalcium-háztartás zavarát indukálja). Az elégtelen kálium- és magnéziumszintek is negatívan befolyásolják a vese működését, és fokozzák a kőképződés lehetőségét.
3. Flavonoidok, antioxidánsok
A rezveratrol (vörös szőlő) antioxidáns hatásánál fogva támogatja a vese nefronjainak működését. A kvercetin (alma, citrusfélék stb.) jótékonyan hat a vérszérum kreatinin és karbamid szintjeire. A bogyósokban található antocianinok is fontos szerepet játszanak a kiválasztás szervrendszerének egészségében (fekete áfonya, fekete ribizli, lila káposzta stb.)
4. Gyógynövények
Rendkívüli tárház jellemzi a vesevédő gyógynövények csoportját. Példák: fekete áfonyalevél, nyírfalevél, csalánlevél, aranyvessző, fekete ribizlilevél, stb.
5. Q10 koenzim
Mivel a vese mitokondriumokban (sejtszintű energiatermelés) bővelkedő szervünk, súlyosabb alulműködési problémákban nagy segítséget a Q10 pótlása.
A teakeverék alkotórészeiről¹

Fekete áfonyahajtás- és levél (Myrtilli cormus)
- A fekete áfonya hajtása és levele egy kiváló ízű teaalkotó. Arbutintartalma kevésbé ismeretes, miközben ez biztosítja antiszeptikus hatását. Az áfonyalevél vértisztító tulajdonságú, támogatja az egészséges vérképzést és nyirokrendszert, fokozza a perifériás vérkeringést, kiegyenlíti a hektikus vércukorszintet.
Csalánlevél (Urticae folium)
- A csalán a magyar köztudatban leginkább megmaradt és házilag legtöbbször alkalmazott gyógynövény. A növény hatóanyagok tárháza: glikozidákat, cseranyagot, egy gyan- taszerű anyagot, hangyasavat, ecetsavat, B- és C-vitamint, viaszt, cukrot, klorofillt, szerves savakat, sárga színanyagot, glükokinint, ásványi sókat stb tartalmaz.
- A csalán levele és gyökere is tömérdek régi receptúrában fellelhető: legyen szó reumatikus panaszokról, gyomor- és bélhurutról, bőrproblémákról, hajhullásról.
Aranyvessző (Solidago herba)
- Az aranyvessző fontos hatóanyagai: a szaponinok, cseranyagok, rutin, keserűanyag, nikotinsav. Teáját a népgyógyászati gyakorlat elsődlegesen vese- és hólyagbántalmakban, reumatikus fájdalmakban javasolta, de egészségvédő tulajdonságai szerteágazóak (a máj támogatáson túl nőgyógyászati problémákig, bőrbántalmakig). Kiemelkedő flavonoidtartalmú gyógynövény.
Nyírfalevél (Betulae folium)
- A vesehomok, vesekőképződés megelőzésének gyógynövénye, antiszeptikus hatásánál fogva a húgyúti fertőzések kiegészítő kezelésében is alkalmazható, enyhíti a köszvény tüneteit.
Javasolt kiegészítő termékek:
Hogyan használjuk a krémet?
Fokozatosan érdemes beépíteni az esti bőrápolási rutinba. Este kell felvinni a megtisztított arcbőrre vékony rétegben, majd finoman bemasszírozni. Érzékeny bőr esetén illetve, ha még nem használt retinal-tartalmú krémet, a bőrt hozzá kell szoktatni a hatóanyaghoz. Azt javasoljuk, hogy kezdetben hetente 1-2 alkalommal alkalmazza a krémet, majd két hét után emelhető heti 3-4 alkalomra. Bármilyen bőrirritáció (szárazság, pirosság) esetén fel kell függeszteni a használatát. Ha a tünetek elmúltak, újra hozzá lehet szoktatni a bőrt. Óvatosan kipróbálható a szem körül is, de vigyázni kell, hogy a szembe ne kerüljön. A retinalnak fényérzékenyítő hatása lehet, ezért nappali használatra fényvédő használatát javasoljuk.
Szükséges a fényvédelem a krém használata mellett?
A retinoidok, köztük a retinal is, fény hatására könnyen lebomlanak. Mellékhatásként kipirosodás, irritáció, égő érzés jelentkezhet. Ha ezt tapasztaljuk, vegyük vissza a krém használatának gyakoriságát, valamint segítsük a bőrünk regenerációját. A bőrünket támogatni nemcsak kívülről, de belülről is érdemes: Astaxanthin+, 8-E-vitamin komplex, D3 & K2-vitamin, Yiya Astaxantin + Ceramide regeneráló arckrém. Ha a retinalra érzékenyen reagál a bőrünk, akkor fokozottabban érdemes ügyelni a fényvédelemre. Ez esetben érdemes fényvédő krémmel kombinálni használatát. Mindenképpen az esti használatot javasoljuk. Nyáron, tűző napon használatát pihentetni vagy ritkítani javasoljuk.
Kinek ajánljuk a krémet?
30 év felett bárkinek. A bőr kollagéntermelése kulcsfontosságú anti-aging szempontból. A kollagén, amely a bőr feszességét, rugalmasságát adja, a bőr középső rétegében található. Termelése lelassul mire elérjük a 30. életévünket.
Milyen esetekben nem javasolt a krém használata?
Terhesség és szoptatás alatt használata nem javasolt. Bármilyen bőrirritáció esetén fel kell függeszteni a használatát. Ha a tünetek elmúltak, újra hozzá lehet szoktatni a bőrt.
Más krémekkel együtt használható a Yiya Anti-aging Retinal + Tokotrienol éjszakai arckrém?
Igen. Nappali használatra a Yiya Astaxantin + Ceramide regeneráló arckrémet ajánljuk.
Mik a termék összetevői?
Összetevők: Aqua, Cetearyl Olivate, Tocotrienols (3,25%), Glycerin, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Ethylhexyl Olivate, Squalane, Betaine, Sodium PCA, Hydrogenated Olive Oil Unsaponifiables, Cetyl Alcohol, Distarch Phosphate, Tocopherols, Caprylic/ Capric Triglyceride, Spilanthesacmella Flower Extract*, Helianthus Annuus Seed Oil, Ubiquinone*, Phenethyl Alcohol, Allantoin, Glyceryl Caprylate, Boswellia Serrata Extract*, Xanthan Gum, Retinaldehyde (0,05%), Xanthophyllus, Beta-Sitosterol, Calendula Officinalis Flower Extract, Astaxanthin
*natúr termékekben engedélyezett tartósítószer

A bőrünk elsődleges védelmi vonalunk. Mindent, amit magunkra kenünk az a véráramunkban is bekerül. Felmérések szerint általános, mesterséges adalékanyagokkal készült kozmetikai cikkek használata során számtalan kemikália kerülhet a szervezetünkbe, amelyek szintén negatívan befolyásolják egészségünket. Ezért is tartottunk fontosnak, hogy bőrápolási termékekkel is bővítsük egészségvédő repertoárjainkat, amelyek egyaránt kombinálhatóak étrend-kiegészítőinkkel. A natúr termékeket nem lehet összehasonlítani az olcsó parafinos “krémekkel”. Ezekben a hatóanyagok nem csak jelzés értékkel szerepelnek, hanem jelentős koncentrációban. Ezért a színük nem is fehér és illatuk sem szagtalan, hanem színesek és illatoznak! Termékeink 100% natúr termékek, nem tartalmaznak mesterséges illatanyagot, színező anyagot, parabént, kőolajszármazékot.
Általános útmutató a hatóanyagok használatához
Ebben a rövid leírásban segítséget kívánunk nyújtani a hatóanyagok közötti eligazodásban, és alapvető összefüggésekre szeretnénk felhívni a figyelmet. A hatóanyagok célja, hogy egészségünk állapotát javítsák. Megfelelően alkalmazva finomhangolják, jó irányba terelik a szervezet működését, és nem drasztikusan avatkoznak a folyamatokba. A működésük leginkább a sportoláshoz hasonlítható. Köztudott, hogy a rendszeres és mértékletes sport javítja szerveink, idegrendszerünk állapotát, erősíti az immunrendszert, segíti az anyagcserét, jótékony hatással van a hormonháztartásunkra, oldja a stresszt, és meghosszabbítja a várható élettartamot. A sportolás pozitív hatása 1-2 hónapon belül már érezhető, de fél év - egy év után lesz számottevő az eredménye. A természetes hatóanyagok hasonlóan működnek.
A természetes hatóanyagok egy egyszerűsített rendszerét ábrázoltuk a piramis alakú grafikonon. A legalapvetőbb vitaminok helyezkednek el alul, és erre épülnek a speciális célt szolgáló összetevők, mint pl. a gyógynövények.
Termékekeink napi dózisa 1 kapszula, ha másként nem jelöljük. Általában étkezessel javasoljuk bevenni. (Ha először szedjük a termékeket, fokozatosan kezdjük el, ne egyszerre az összeset, mert akkor mellékhatásokat tapasztalhatunk.) Javasoljuk, hogy kombináljuk a termékeket, mert együtt jobban működnek! Emellett támogassuk szervezetünket rendszeres, friss levegőn eltöltött aktív testmozgással, sok napfénnyel, változatos, színes(!) étrenddel, és minőségi pihenéssel/alvással.


